Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Юмор, приколы, секс, искусство, философия, религия, выбор товаров и услуг, гороскопы, игры, политика

Модераторы: exigo, Andr3y

Правила форума
Уважаемые пользователи!
Пожалуйста, соблюдайте правила раздела. Просьба уделять особое внимание лексике и не использовать мат. Спасибо.

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс авг 15, 2021 08:25

Як бачать кішки: в якому кольорі і особливості анатомії очей

Котячі очі – досить складний орган. Він включає в себе багато функціональних частин, які в комбінації забезпечують вихованця здатністю бачити. Нижче описані механізм будови органу, як бачать кішки, розрізняють вони кольору.

Особливості анатомії котячих очей

Якщо порівняти кішок з людиною і іншими тваринами, то у них особливу будову і фізіологія.
Завдяки цьому досягається хороша видимість в нічний час доби.

У вихованців величезні очі. Якщо їх перевести до пропорцій особи людини, то вони виглядали б як 2 середніх апельсина діаметром 20 см. Така величина органів зору допомагає краще дивитися вперед і вгору.
Органи зору посаджені глибоко в черепну коробку.
За рахунок цього вони добре захищені від негативного впливу навколишнього середовища, пошкоджень.
Форма очей найчастіше овальна, але зустрічається мигдалевидна у сіамських представників і кругла у перських порід.

Мигальна мембрана відіграє велику роль. Для неозброєного ока людини третя повіка не помітно.
Його можна побачити в рідкісні моменти, коли складка кон’юнктиви розправляється і закриває більшу частину оболонки. Це відбувається при нахилі голови вихованця під кутом...
Мигальна перетинка необхідна для ряду функцій:
розподіляє слізну рідину по поверхні ока;
захищає рогівку від впливів середовища;
утримує слізну плівку на рогівці;
захищає від мікробів.
Третє віко стає видимим, коли у кішки відбувається запальний процес або інші патології
Точні функції століття вивчені не до кінця. У людини теж присутній перетинка у вигляді невеликої опуклості у внутрішньому куточку ока. Такі відмінності пов’язані з тим, що він не хапає здобич зубами і не їсть з землі. Коту ж потрібен захист від пилу, забруднень.

Зіниця у кішки має витягнуту форму, завдяки якій регулюється інтенсивність світла, що потрапляє на сітківку. Якщо в приміщенні дуже яскраво, зіниці звужуються і перетворюються в вертикальні рисочки.
У кішки за сітківкою розташовується особливий шар тапетум, що складається з кристаликів. Він здатний відображати світлові промені на фоторецептори.
Така оболонка присутній у всіх хижаків, що ведуть нічний спосіб життя. За рахунок елемента тварини відмінно бачать в темноті.
Величина органу зору тварини не пов’язана з розмірами його тіла. У нічних птахів великі опуклі очі, які допомагають їм орієнтуватися в просторі і темряві. У слона вони в 2,5 рази більше, ніж у кота.
У тварин відсутнє жовта пляма, яке виступає в ролі функціонального центру зору.
Людина бачить в основному цією ділянкою, у нього центральний тип зору. Кішки, як і собаки, сприймають картинку однаково всій сітківкою, тому орган у них панорамного виду.

Параметри зору кішки

Коти далекоглядні вихованці, які добре бачать на далекій відстані і погано розрізняють знаходяться поблизу предмети. Нижче описано, який зір у кішок і його особливості.
дальність
Основна фокусування погляду кішки відбувається на відстані 2-6 м від них. Саме на такій дистанції вона може абсолютно точно оцінити розташування об’єкта і побачити деталі.
За рахунок такої особливості її стрибок із засідки на видобуток точний і швидкий
При підготовці до нападу на об’єкт тварина трохи киває головою, тим самим воно фокусується на видобутку, підвищується точність нападу. Якщо відстань від кота до предмета перевищує 20 м, вихованець бачить розмито. Також він не розрізняє деталей об’єктів, що знаходяться від нього на дистанції 50 см. Замість зору кіт використовує дотик і нюх.

Багато господарів помічають, що при грі кішка хитає головою у напрямку вгору і вниз. Так вона готується напасти на жертву або стрибнути. Це означає, що у тварини змінюється кут огляду, воно більш точно розраховує дистанцію до своєї жертви. Механізм огляду дозволяє хижакові майже завжди захопити свою здобич.
Для гарної гостроти зору важливо не тільки, які кольори розрізняють тварини, але і наскільки чітко вони бачать ті чи інші дрібні деталі. Здатність розглядати їх особливо розвинена в нічний час, вона посилюється в 6-7 разів. Але днем ​​коти бачать гірше людини. Цю прогалину заповнюється кращим периферичним зором. Дремлющий вихованець може оглянути обстановку 220-240 °, на наші – до 180 °.

Багатьох людей цікавить, як бачать коти. Вони розпізнають навколишні предмети об’ємними, у них бінокулярний зір. Це означає, що обидва ока можуть помічати один і той же об’єкт, картинка якого надходить в мозок, обробляється їм і перетвориться в об’ємне зображення.

Деякі дослідники засновують, що кількість кадрів в секунду становить 40 шт., А людина бачить лише 24 шт. Сучасне телебачення розраховане саме на таку швидкість сприйняття. Вихованець бачить всього лише мінливі картинки на екрані телевізора. Щоб коти помітили рухливі кадри, знадобиться швидкість 50 кадрів / сек. Сприйняття тваринами рухомих предметів відбувається значно швидше, ніж людиною.
До відома! Кішка дуже добре розрізняє пересуваються в горизонтальній площині предмети, в вертикальному положенні трохи повільніше.
Раніше вважали, що вихованці бачать світ в чорно-білій картинці. Нижче розказано, так чи так це насправді, розрізняють чи коти і кішки кольору.

Чи бачать телевізор

У тварин обмежена здатність захоплювати дрібні деталі, вона складає всього 1/6 від людських можливостей. Це пояснюється відсутністю фовеі – елемента сітківки ока, який складається з висококонцентрованих світлочутливих фоторецепторів, іменованих супозиторії.
З цієї причини гострота зору кішок по відношенню до людини становить 20 проти 75. Іншими словами, тварина побачить один і той же об’єкт з 20 м, а люди – з 75 м.
Зверніть увагу! Кішки набагато швидше і більше обробляють інформацію, ніж люди.
Також вони краще оцінюють глибину з невеликої відстані. Звичайні телевізори з частотою 50 Гц утворюють для собак і котів спотворює мерехтіння.
Тварини не проти подивитися телевізор з 100 Гц.
Якщо людина хоче, щоб домашні вихованці насолоджувалися переглядом фільмів і передач, господар повинен поміняти яскравість картинки і вибрати програму з великим числом дій.
Ідеально, якщо актори і персонажі будуть одягнені в сині кольори.
В очах кішок присутній тапетум, що відображає надходить світловий потік. Він потрапляє на очну сітківку. Люди при цьому бачать блискучі очі вихованця в темряві, але насправді це відбите світло. Колишнє думку, що кішки розрізняють тільки сірі, білі і чорні відтінки, кануло в минуле.
Дослідники прийшли до висновку, що тварини бачать різні кольори. Але які відтінки розрізняють улюблені вихованці? У кришталику ока містяться фоторецептори, які іменуються колбочками і паличками. Палички відповідають за нічне бачення, а завдяки колбочкам тварини вміють розрізняти кольори. Колб в очах кота менше, тому гостре нічний зір переважає над здатністю бачити кольорові картинки.
Численні дослідження довели, що коти не бачать лише деякі кольори, а саме: помаранчевий, червоний, коричневий і зелений. Доступні блакитні, сірі, жовті, фіолетові тони. Колірне сприйняття пов’язане з тим, що в очах міститься багато колб, що розшифровують синій і зелений відтінки.
Якщо перевести на світ очима людини, то коти бачать його в блакитно-сірому кольорі.

Як кішка бачить людини

Тварини бачать господаря таким, яким він є насправді. Вони оцінюють його зростання, дізнаються ходу, міміку, звучання голосу. Але виразне зображення людини їм дається на відстані від 50 см до 5 м. Якщо дистанція більше 7-10 м, вони побачать розпливчастий силует, але господаря все одно дізнаються по запаху, голову.
За погляду, яким вихованець дивиться на людину, можна зробити висновок про його настрої і бажання:
примружені очі позначають спокій, умиротворення, при цьому звужуються зіниці;
широко розкриті очі і сильно збільшені зіниці свідчать, що кішка перелякана;
пильний погляд, що проникає прямо в очі людини, позначає, що тварина просить поїсти;
не відривати від людини погляд, що супроводжується повільним прикриттям очей, висловлює його любов.

Зір в темряві

Домашні вихованці не мають ідеальним зором в темряві. В таких умовах все ж потрібна деяка кількість світла. Тварини можуть розрізняти об’єкти при мінімальному освітленні. Кішкам необхідно в 10 разів менше світла, ніж людині.
Повна темрява для людей бачиться для вихованців як напівтемрява.
Чутливість вихованців до світлового потоку пояснюється наявністю плівки всередині ока, вона відображає його, тому промені не розсіюються, а повністю відкладаються на сітківці. Зважаючи на це для нормального бачення навколишнього середовища вихованцям потрібно в 10 разів менше світла, ніж людям. Головні чинники, завдяки яким коти і кошенята можуть бачити в темряві людини:
вихованцям вистачить всього 10% світла, який необхідний людям;
у тварин еліпсовою форма очі;
у органу зору в 6 разів більше паличок, які виконують функцію нічного бачення;
за сітківкою розташовується особливий шар, який допомагає збирати і відображати промені;
більшу частину ока займає рогівка.
Мембрана, розташована в задній частині органу зору, здатна захопити навіть найменший промінчик світла.
У темряві вихованцям необхідно побачити більше світла, тому зіниці, які при денному освітленні схожі на вертикальні смуги, збільшуються майже до повного розміру очей. Це допомагає забрати будь-відблиск в навколишньому середовищі. При світловому відображенні оболонка тапетум призводить до сяйва очей кота. Мембрана має здатність помножити кількість потоку до 50 разів.

В основному очі вихованців випромінюють яскраво-зелений колір.
Але очі сіамських видів часто світяться яскраво-жовтими вогниками. Відтінок змінюється в залежності від породи тварини, кількості цинку і рибофлавіну, які присутні в клітинах тапетума.
Поступово у котів знижується активність мембрани.
Кришталик стає більш щільним, а органи не відбивають світло, як було раніше. Також інтенсивність світіння знижують різні патології – глаукома, катаракта.
Дослідницькі роботи, що проводяться з метою вивчення зору кішок, підтвердили факт різного бачення вдень і вночі. Через чутливості сітківки до яскравості кішки погано бачать днем. З моменту настання темряви очі стають зорче...

Ілюстрації та інші подробиці -

https://f2000.com.ua/kak-vydiat-koshky- ... achykh-39/

Зразок порівняння як бачать люди (темніше) та коти (світліше фото)

1-67.jpg
1-67.jpg (19.99 КБ) Просмотров: 5928
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пт авг 27, 2021 06:55

У Єгипті виявили скам'янілості чотирилапого кита. Вчені назвали його Phiomicetus anubis.

Вони ідентифікували скам'янілості, знайдені в Єгипті в 2008 році, передає Reuters.

Phiomicetus anubis - це чотирилапий кит, який раніше не був відомий науці. Його назвали на честь бога смерті Анубіса - істоти з головою собаки.
Він легко міг розгризти крокодила і дрібних ссавців. Кит жив і на суші, і в воді.
Кит жив 43 млн років тому, ймовірно, в районі Сахра. Його окааменелие останки знайшли в Західній пустелі Єгипту. Відомо, що цей район раніше був дном моря.
«Думаю, це був бог смерті для більшості тварин, що мешкали поруч з ним», - заявив провідний автор дослідження Абдулла Гохарі.

Сучасні кити живуть у воді, але їх давні предки вважали за краще сушу. Вони стали морськими тваринами лише через тисячі років. Найраніший екземпляр з тих, що відомі науці, кит Pakicetus attocki. Тварина розміром з вовка.
Він мешкав в районі сучасного Пакистану майже 50 млн років тому...

https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/u-jehipt ... -vodi.html

У 2011 році вчені вперше виявили останки давньої рептилії на території Австралії. Їх знайшли недалеко від Річмонда, який розташований на північному заході австралійського штату Квінсленд.

Цей звір жив близько 110 млн років тому. Його череп був близько метра в довжину, паща наповнена 40 гострими як лезо зубами, а розмах крил становив сім метрів в ширину...

Вчені припускають, що за часів крейдового періоду багато птерозаврів жили на узбережжі величезного моря під назвою Ероманга. Вважають, що воно покривало більшу частину центральної Австралії 105 мільйонів років тому.

Однак останки птерозаврів не так легко знайти. Всього вчені знайшли скам'янілості трьох різних видів. Припускають, що це обумовлено крихкістю і легкістю птерозаврів. Однак і знайдених останків досить для того, щоб змоделювати зовнішній вигляд і форми птерозавра...


https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/strashni ... aliji.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс сен 19, 2021 09:03

Астронавт Європейського космічного агентства Томас Песке з борту Міжнародної космічної станції зробив захоплюючі фотографії Південного сяйва...

Полярне сяйво буває зеленого кольору з червоним або фіолетовим відтінком, але воно також може бути з блакитним відтінком, який виникає тільки за певних умов.

"Місяць була яскравою і висвітлювала хмари, завдяки цьому полярне сяйво стало майже блакитним"...

За словами астронавта, за час перебування на МКС він бачив кілька полярних сяйв, але це було особливим, завдяки світіння Місяця. Це природне явище з'являється на північному і південному полюсах Землі.

Північне сяйво також називають Aurora Borealis, а Південне сяйво - Aurora Australis. Останнє з Землі краще видно з території Антарктиди і південній частині Австралії...

Кілька гарних фоток -

https://novyny.live/space/astronavt-pok ... 13494.html

6144979e43fc5-kosmos-1.jpg
6144979e43fc5-kosmos-1.jpg (71.89 КБ) Просмотров: 5774


***

Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX у ніч на 16 вересня здійснила запуск на навколоземну орбіту першого цивільного екіпажу...

Екіпаж, що складається виключно з цивільних пасажирів, а не професійних астронавтів, уперше в історії вирушив у космос.

Місія Inspiration4 вирушила на орбіту на борту космічного корабля Dragon. Запуск відбувався із Космічного центру імені Кеннеді у Флориді і таранслювався на сайті SpaceX...

Політ на орбіту був задуманий Айзекманом заради благодійної акції. Мета - зібрати гроші для Дитячої дослідницької лікарні Сент-Джуд в Мемфісі. Айзекман особисто пообіцяв передати 100 мільйонів доларів.

Туристи проведуть на орбіті наступні три дні. Після закінчення місії екіпаж Inspiration4 повернеться на Землю – капсула має приводнитися біля узбережжя Флориди...

https://novyny.live/space/spacex-otprav ... 13217.html

***

Після відправлення в космос компанія SpaceX першої громадянської місії Inspiration4 встановила рекорд за кількістю людей на навколоземній орбіті, підрахувала The New York Times.

Наразі в космосі перебуває 14 осіб. Раніше максимальна кількість людей на орбіті становила 13 осіб – коли 2009 року до Міжнародної космічної станції пристикувався американський шатл Endeavour.

На МКС наразі семеро космонавтів і астронавтів зі США, Франції, Японії та ерефії, на китайській орбітальній станції Tiangong – ще троє. Під час запуску місії Inspiration4 на навколоземну орбіту вирушило ще четверо людей...

https://www.nytimes.com/2021/09/16/scie ... -crew.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Чт сен 23, 2021 15:19

У четвер зранку в Тернопільській області стався "помірний землетрус", даних про постраждалих чи руйнування не надходило...

Поштовхи відбулися о 6:30 ранку неподалік міста Чортків.
"Сила поштовхів - до 4,4 бала за шкалою Ріхтера, без негативних наслідків", - пише ДСНС Тернопільщини.
Водночас землетрус відчули не лише у Чортківському, а й у Тернопільському районі, зокрема в самому Тернополі.
"За класифікацією землетрус належить до помірних, відчувається людьми всередині приміщення. Предмети, які висять, сильно коливаються. Картини зрушуються з місця. Відчутні коливання подібні з коливаннями, утвореними падінням тяжких предметів усередині будівлі", - пише Головний центр спеціального контролю, який веде сейсмічні спостереження.
"Землетрус відчувався також і в сусідніх Чернівецькій, Вінницькій, Львівській, Рівненській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях, на відстанях до 200 км", - додають у центрі.
Тернопільський землетрус помітили і в Європі - Потсдамський центр наук про Землю (GFZ) пише , що його епіцентр був на глибині 15 км, а магнітуду оцінили трохи меншою, ніж українські колеги - 4,3...

Україна та Тернопільщина зокрема не надто часто відчуває землетруси достатньої сили, щоб їх помітили люди.
Головний центр спеціального контролю пише, що за останні два роки на Чортківщині фіксували два землетруси (23 квітня 2020 року та 28 травня 2019 року), але їхня магнітуда була лише 2.
"Подібної сили [до сьогоднішнього] землетруси в Тернопільській області реєструвався і раніше, зокрема останній із них 3 січня 2002 року в районі смт Микулинці Теребовлянського району Тернопільської області з магнітудою 4,3 на глибині 6 км", - додають у центрі.
Поштовхи на півдні Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та у східній частині Одеської областей пов'язують з так званою "Зоною Вранча". Це сайсмічно активний регіон в Румунії на стику Південних ("румунських") та Східних ("українських") Карпат у повіті Вранча.
Частіше і з більшою силою землетруси в Україні трапляються на Закарпатті, а також у Криму, де епіцентр поштовхів зазвичай перебуває у Чорному морі.

Також виділяють Південно-Азовську сейсмоактивну зону, куди входять зокрема райони Донецької та Запорізької областей.
Окрім звичайних землетрусів на Донбасі через видобування вугілля також трапляються "гірничі удари" та "техногенні землетруси".
Експерти прогнозують , що через затоплення шахт кількість "техногенних землетрусів" на Донеччині і Луганщині зростатиме вже у найближчі роки.

https://www.bbc.com/ukrainian/news-58664244
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вт сен 28, 2021 06:46

З рубрики Всесвіт, життя та... маразм)))

"Фонить": у Одесі мати школяра поскаржилася, що в сина болить голова, коли він наближається до вакцинованої вчительки...

Користувачі Мережі закидали жінку коментарями та порадами:

Тільки не кажіть їй про вишки 5G. Може вчитель голосно говорить або парфуми у неї їдкі?
А WiFi ще діти не ловлять від учителя?
І ці люди виховують дітей.
Піду перевірю себе на блютуз, може зможу себе використовувати замість колонки.
Я після вакцинації перестав оплачувати мобільний зв'язок. Навіщо він потрібний, якщо 5G точка доступу завжди під рукою, точніше в передпліччі. 
Залишається сподіватися, що їхні діти виростуть адекватними...

https://tsn.ua/ukrayina/fonit-u-odesi-m ... 75697.html

Може дійсно на колонізацію Марса записатися до біса?.. :crazy:
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пт окт 15, 2021 07:22

Перший сніг в Україні може випасти вже в жовтні. Про це під час пресконференції повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова...

"Жовтень почав набувати процесів нібито предзим'я: у ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді. І при чому це дуже останні роки все здорово проглядається. Мене турбує друга половина жовтня, тому, що якщо там з'явитися мінусова температура, - це говорить про те, що з'явиться вже сніговий покрив. Але він лежати не буде - це буде сніг з дощем"...

Також метеоролог зазначила, що спостерігається "розкид" у графіку кліматичної зими: вона може початися в кінці січня і закінчитися в кінці лютого, або ж початися в кінці грудня і закінчитися в січні, або протриматися з грудня по лютий...

https://www.unn.com.ua/uk/news/1942646- ... -u-zhovtni
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Maxxis88 » Пн окт 18, 2021 17:55

Dragon писал(а):Не коллайдерами едиными или биологи еще немного приблизились к тайнам божественного промысла! Вот, создана клетка на базе искуственной ДНК http://www.dw-world.de/dw/article/0,,55 ... l-3816-xml
*******************
В связи со стихийным расширением тематики темы подправил назву и предлагаю писать сюда про все научное ;)


Правильно выразились после твоего начала. Этому сми нельзя доверять, так как псевдо сми никогда не маркируют Свои статьи, у статьи всегда должен быть автор, а это просто фейк и не более, так же всегда стоит обращать внимание на дату публикации этой статьи, Лично мен жизнь научила, теперь всегда проверяю прежде чем репостить.
  • 0

Создатель сайта по поиску СТО https://vsesto.com.ua
Maxxis88
 
Сообщения: 15
Зарегистрирован: Чт авг 05, 2021 17:43
Репутация: 3

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пн окт 18, 2021 20:26

Maxxis88 писал(а):
Dragon писал(а):Не коллайдерами едиными или биологи еще немного приблизились к тайнам божественного промысла! Вот, создана клетка на базе искуственной ДНК http://www.dw-world.de/dw/article/0,,55 ... l-3816-xml
*******************
В связи со стихийным расширением тематики темы подправил назву и предлагаю писать сюда про все научное ;)


Правильно выразились после твоего начала. Этому сми нельзя доверять, так как псевдо сми никогда не маркируют Свои статьи, у статьи всегда должен быть автор, а это просто фейк и не более, так же всегда стоит обращать внимание на дату публикации этой статьи, Лично мен жизнь научила, теперь всегда проверяю прежде чем репостить.

Висловлювлюсь після вашого трішки некропостерського продовження)))
Це був допис у 2010 році, а зараз здається 2021 - довго перевіряли?)))
Взагалі науковець відомий, новину поширили зокрема Дойче велле (вище), Голос Америки та ін. - може переадресуєте до них питання?)))
Може хочете пошукати першоджерело десь у світових журналах з біологічних наук щоб розповісти нам подробиці?)))
Чекаємо з нетерпінням)))
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс ноя 07, 2021 08:25

З допомогою імплантату, який передавав у зорову кору головного мозку зображення, науковці змогли частково повернути зір людині.

Про це повідомляє наукове видання Science Daily.
Команда вчених з Університету Мігеля Ернандеса (Іспанія), Нідерландського інституту нейронаук (Нідерланди) та Центру Зору Джона А. Морана в Університеті Юти (США) успішно повернули частковий зір сліпій жінці за допомогою імплантату, вживленого у мозок.

Імплантат, який вживився у мозок 58-річної доброволиці у зорову кору головного мозку, складався зі 100 мікроголок. Конструкція являла собою систему мікроелектродів, які одночасно реєстрували та стимулювали нейрони, розташовані поблизу.

На жінку надягнули окуляри з мініатюрною відеокамерою, яка фіксувала об’єкти навколо. А спеціальне програмне забезпечення кодувало візуальні дані й надсилало їх прямісінько в електроди у головному мозку. Своєю чергою ці електроди стимулювали нейрони, які створювали для жінки зображення.

Вживлення імплантату в головний мозок не викликало ускладнень чи побічних реакцій у доброволиці, не відбулося ніяких порушень у роботі мозку.

За допомогою імплантату жінка змогла ідентифікувати лінії, форми та прості літери. Щоб допомогти їй вправлятися з протезом, дослідники створили відеогру з персонажем відомого мультсеріалу “Сімпсони”.

Розвиток і вдосконалення цього механізму не обов’язково зможе повноцінно повернути зір, однак зможе повернути незрячим людям мобільність, безпеку і незалежність. Вчені покладають надії, що такі люди зможуть з удосконаленим імплантатом ідентифікувати особу, дверні прорізи чи автомобілі.

Нагадаємо, нещодавно дослідники з Каліфорнійського університету відкрили новий спосіб боротьби зі стійкою до лікування депресією – шляхом введення у мозок індивідуального імплантату.

Раніше вчені з Італійського інституту технологій розробили імплантат сітківки ока, за допомогою якого їм вже вдалося повернути зір щурам.

https://bykvu.com/ua/bukvy/naukovtsi-za ... udyni-zir/
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Сб ноя 20, 2021 08:18

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда про погоду на грудень, на всю зиму та на 100 років уперед.

...Українські синоптики складають прогнози не гірше, ніж німецькі чи французькі, бо всі користуємося одними й тими ж інформаційними ресурсами. Усі країни, які входять до Всесвітньої метеорологічної організації (близько 200), зокрема Україна, мають приблизно однаковий доступ до результатів радарних, супутникових спостережень, до розрахунків математичних моделей стану атмосфери, на підставі яких складаються прогнози.

А у технічній оснащеності ми відстаємо значно. Насамперед це стосується автоматизації метрологічних спостережень на станціях, спостережень на гідрологічних постах на річках, моніторингу стану атмосфери. Також технологія обробки даних на підставі прогнозування у нас гірша, ніж у середньому по Європі.

Тому останніми роками багато уваги приділялося пошуку шляхів модернізації національної гідрометеослужби України. Багато країн пройшли аналогічний шлях завдяки кредитам Світового банку. Для України питання поки що не вирішене, тому працюємо на двосторонньому рівні з країнами ЄС.

Але потрібна повна модернізація. Це можливо завдяки кредитам і їх готові видати США під гарантії Кабміну. Суми значні – 300 млн доларів на 4 роки. Тоді наша служба може стати нарівні з європейськими та світовими. Потрібна міжурядова угода між США та Україною...

Держава фінансує нас, вважаю, замало. 2021 року виділено 650 млн грн, а з урахуванням необхідності модернізації треба втричі більше. Тому 85% коштів йде на зарплату, а 15% на підтримку поточної діяльності та розвиток. Затверджено держпрограму переоснащення метеогідрологічної служби, яка почне діяти з 2022 року. Передбачено 308 млн. грн. на 4 роки, але на наступний рік з 78 млн. грн. виділено всього 10 млн. грн...

Метеостанцій у нас 164, не рахуючи тих, що розташовані на тимчасово окупованих територіях, це ще близько 30. Крім метеостанцій, у нас розвинена система гідрологічних спостережень на річках. Є гідрологічні пости, їх понад 500. Там постійно проводять спостереження за станом річок, паводками, льодовими явищами, температурним режимом. Поки що в ручному режимі, зайнято понад 500 працівників.

На метеостанціях працюють по 7-10 осіб, усього в нас 4500 співробітників. У кожній області є свої аналітичні підрозділи, які обробляють інформацію та складають прогнози. Укомплектованість штатів фахівцями в регіонах – понад 90%, у Києві та містах-мільйонниках – трохи вища за 60%.

Зарплатня спостерігачів гідрологічних постів, техперсоналу, охорони – мінімальна, 6000 грн. Спеціаліст 1 категорії: синоптик, гідролог, агрометеоролог – заробляє близько 15 тис. грн. У глибинці це завидні заробітки, люди цінують свою роботу. Підвищення зарплат співробітникам удвічі нам вдалося досягти чотири роки тому...

- За 30 років погода в Україні помітно змінилася: стала теплішою. Що це – результат природного глобального потепління, вплив антропогенного фактора? Чи й те, й інше?

- Клімат і раніше змінювався, але це відбувалося на значно нижчому температурному тлі, ніж зараз. В Україні найшвидші зміни клімату почалися у 1980-х і продовжуються досі. Це вже викликає занепокоєння у кліматологів та метеорологів усього світу. За 30 років середньорічна температура повітря зросла на 1,5 градуси. У холодний період, насамперед це січень-лютий – на 2-2,5 градуси, у теплий – на 1,5-2 градуси, особливо помітно у липні та серпні. Значно скоротилася тривалість весняного та осіннього періодів.

В окремі роки, наприклад, 2019-го, в Україні взагалі не було метеорологічної зими, тобто сталого переходу середньодобової температури через нуль градусів у бік зниження.

Режим опадів також змінився, хоча не так суттєво. Ефективність дощів стала меншою через швидше випаровування вологи, оскільки стало тепліше. Влітку побільшало посушливих явищ, які гублять урожай.

Впливають на погоду і природний, й антропогенний фактори. Людський вплив на природу став помітним у постіндустріальний період, коли почала інтенсивно розвиватися промисловість. На початку 1980-х років, коли накопичилася критична маса втручання людини в атмосферу, екологію, озоновий шар, зміни клімату різко прискорилися. Можна сміливо сказати, що людина вже впливає більше.

- Спробуємо зазирнути у майбутнє: минуло ще 100 років – і вже інший директор Укргідрометцентру розповідає іншому журналісту "Сьогодні" про прогнози погоди в Україні. Як може змінитися у нас погода за сто років?

- Один мій польський колега сказав: невдячна справа складати короткострокові прогнози, краще давати їх на 100 років уперед! Клімат в Україні за сто років суттєво зміниться, стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи про південні регіони, зими не буде зовсім. Дуже хочеться вірити, що вдасться зупинити глобальне потепління, але поки що оптимізму мало.

- Й останнє питання: яким ви бачите грудень 2021 року та зиму, що настає, загалом?

- Середня температура в грудні буде вищою за норму для цього періоду. Тобто грудень виявиться досить теплим. Прояви зими, похолодання, сніг будуть, але природних катаклізмів не очікуємо. Щодо січня та лютого, то за поточних кліматичних режимів у нас не може бути іншої зими, окрім теплої. Однак на тлі теплої зими з підвищеним температурним режимом обов'язково прийдуть холоди, морози досягнуть і 25, і 30 градусів. Але порівняно з зимами, які були 30-40 років тому, теперішні морозні періоди виявляться короткочасними...

https://ukraine.segodnya.ua/ua/ukraine/ ... 85321.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Анатолий Валерьевич » Пн ноя 22, 2021 11:48

Телескоп Hubble зробив знімок "потрійної" галактики
https://espreso.tv/teleskop-hubble-zrob ... -galaktiki
  • 0

Как прежде , отвечу на сложный вопрос
Любому владельцу Субаровских звёзд .


тел.0953993532
Аватара пользователя
Анатолий Валерьевич
 
Сообщения: 5845
Зарегистрирован: Вс дек 14, 2008 16:39
Откуда: Харьков
Репутация: 2309

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Сб ноя 27, 2021 09:23

Голодомор - відповідь на масові повстання українців проти політики Сталіна.

Голод став елементом комуністичного тоталітарного режиму ще на початку його встановлення. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів історик
Володимир В'ятрович.

"У 1921-1923 роках голодувати почали через розруху і посуху. Але влада не докладала зусилля для подолання цих факторів. Навпаки, брак їжі стали використовувати як важіль впливу на народ. Можна впевнено говорити про лідера більшовиків Володимира Леніна, як про архітектора такої політики. Перший штучний голод - тестування цієї зброї проти незгідних. Події 1932-1933 років - це продумане втілення злочину, відповідь на масові повстання українців проти політики Йосипа Сталіна. Голодомор поставив українську націю на межу існування. На ньому не зупинилися, а використали у 1946-1947 роках", - пояснює дослідник.

Три голоди - елементи однієї і тієї ж політики. Була спрямована на знищення українців.

"Викриття правди про Голодомор стало елементом боротьби проти комуністичного режиму, - говорить Володимир В'ятрович. - Поява інформації про геноцид тісно пов'язана з національним відродженням".

Наскільки зараз українці єдині у ставленні до подій 1932-1933 років?

Тема заборонялась в Україні до 1991-го. Відтоді різко зросла кількість людей, які розуміють трагедію і визнають її геноцидом. Зараз це 82% українців. Така кількість - результат роботи науковців, громадськості та держави.

Це найвищий ступінь суспільного консенсусу довкола певного епізоду історії. Завдяки темі Голодомору, отримали міцну платформу формування української національної ідентичності.

З досліджень українських істориків відомо, що під час Голодомору загинули мільйони людей. Як радянській владі вдалося приховувати таку кількість жертв?

Масштаби Голодомору приховувалися відразу - багато смертей не фіксувалося або змінювали їх причини. Якщо десь реальні втрати вказували, то потім такі документи знищувалися. Так вчинили з фондами наркомату здоров'я.

У родинах, які пережили Голодомор, боялися говорити про нього. Люди воліли мовчати і забувати. Розказувати наступним поколінням – означало наражати їх на небезпеку

Інформація про трагедію в пресі чи книгах не могла з'явитись. Згадки про минуле ставали підставою для репресій. Тому у родинах, які пережили Голодомор, боялися говорити про нього. Люди воліли мовчати і забувати. Розказувати наступним поколінням – означало наражати їх на небезпеку.

Частина свідомо йшла на втрату національної ідентичності. Відмовлялись від мови і культури, перетворювалися на "советских людей". Нація знищувалась ментально.

Чи достатньо покарані історією організатори і виконавці Голодомору?

Ще потрібно проводити багато роботи, формувати суспільний імунітет, який зробить неможливим повторення подібних злочинів. Слід розповідати світові про людей, які пов'язані зі знищенням українців. Їх злочини недостатньо засуджені на міжнародному рівні. Донедавна навіть мапі України залишалися імена організаторів Голодомору, у назвах населених пунктів і вулиць.

В Грузії зараз небезпечні тенденції повернення культу особи Сталіна. Очевидно, за підтримки російської пропаганди. Його представляють "найвеличнішим грузином" в історії країни. Встановлюють пам'ятники. Тому про покарання організаторів Голодомору говорити зарано.

Це не той випадок, коли "час лікує". Над засудженням потрібно працювати.

Більше про Голодомор читайте в журналі "Країна" за 25 листопада 2021 року...

https://gazeta.ua/articles/history/_gol ... na/1061206
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Вс дек 05, 2021 08:43

Українські полярники спостерігали над антарктичною станцією "Академік Вернадський" повне сонячне затемнення, яке буває раз на 18 років...

"Українські науковці з колегами з всесвітньовідомої обсерваторії Haystack Массачусетського технологічного інституту (США) заздалегідь підготувалися, щоб зафіксувати та проаналізувати процес затемнення"...

Науковці пояснили, у чому унікальність такого явища. Коли серед літнього антарктичного дня (а в Південній півкулі зараз літо) тінь від місяця повністю заступає сонячний диск, то нічна темрява охоплює весь навколоземний простір від поверхні до іоносфери, створюючи нестандартні умови для поширення радіохвиль. У такий момент можна почути радіостанції на рекордній відстані понад 15 тис. км та зареєструвати випромінювання надпотужних блискавок з Південної Америки, яке зазвичай добігає до станції лише глибокою ніччю.

Крім того, місячна тінь, яка переміщується з надзвичайною швидкістю, здатна утворювати плазмові хвилі в іоносфері, тобто там, де захисне магнітне поле Землі приймає на себе удари сонячного вітру. Ці хвилі іонізованого розрідженого газу (плазми) наші фахівці можуть "зловити" за допомогою спеціального надчутливого радару - іонозонду оригінальної української розробки.

Потужності цих хвиль може бути достатньо, щоб збудити навіть магнітне поле Землі, тобто створити несподівану магнітну бурю, викликану затемненням. Утім українцям турбуватися не треба: відчути та дослідити ці збурення можуть лише магнітні вимірювачі, розміщені на "Вернадському" та в магнітоспряженій обсерваторії Haystack.

Тож українські науковці використовують таке унікальне явище як повне сонячне затемнення, щоб краще пізнати світ навколо. "Безпосередньо цим дослідженням займаються вчені Національного антарктичного наукового центру, Радіоастрономічного інституту та Інституту радіофізики і електроніки НАНУ. Чекаємо від них цікавих результатів (вимірювання проводяться не тільки в момент затемнення, а й за кілька днів до та після нього) та нових відкриттів", - йдеться у повідомленні.

Відео моменту затемнення зняв Богдан Гаврилюк, вчений-геофізик та бейскомандер 26-ї УАЕ

https://censor.net/ua/video_news/330340 ... a_18_rokiv
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пт дек 24, 2021 08:43

Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2021 року стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан "за розвиток асиметричного органокаталізу".

Як зазначається, Ліст та Макміллан розробили новий інструмент для молекулярного конструювання – органокаталіз. Це дуже вплинуло на фармацевтичні дослідження, а також допомогло зробити хімію екологічнішою.
Дослідники довгий час вважали, що існує лише два види каталізаторів: метали та ферменти. Незалежно один від одного, цьогорічні лауреати Нобелівської премії з хімії розробили третій тип - асиметричний органокаталіз, який спирається на невеликі органічні молекули.
Чимало сфер науки і досліджень залежать від здатності хіміків створювати молекули, здатні утворювати еластичні й міцні матеріали, накопичувати енергію або сповільнювати прогресування захворювань. Ця робота вимагає присутності каталізаторів - речовин, які контролюють і прискорюють проходження реакцій, не стаючи при цьому частиною кінцевого продукту. Наприклад, каталізатори в автомобілях перетворюють токсичні речовини у вихлопних газах на нешкідливі молекули.
«Ця концепція каталізу проста і геніальна, і факт в тому, що багато людей задавалися питанням, чому ми не думали про це раніше», — сказав Йоган Аквіст, голова Нобелівського комітету з хімії.
Як повідомляв Укрінформ, з 4 жовтня розпочався Нобелівський тиждень.
У понеділок було оголошено лауреатів Нобелівської премії. Цього року ними стали американський фізіолог Девід Джуліус і вірменсько-американський молекулярний біолог і невролог Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури і дотику" .
У вівторок оголосили переможців Нобелівської премії з фізики . Ними стали Шюкуро Манабе та Клаус Гассельманн, а також Джоджіо Парізі «за новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем».
У четвер стануть відомі лауреати з літератури. Лауреат премії з економіки у пам'ять про Альфреда Нобеля буде оголошений у столиці Швеції 11 жовтня.
У п’ятницю у норвезькій столиці Осло назвуть лауреата премії за сприяння встановленню миру.
Нобелівська премія — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фонду Нобеля. Торік вона становила 10 млн шведських крон (близько $ 1,1 млн).

https://www.ukrinform.ua/rubric-technol ... himii.html

Науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка є співавторами нобелівського лауреата з хімії 2021 року Бенджаміна Ліста.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Фейсбуці Наукова бібліотека імені Максимовича Київського нацуніверситету.
"Пишаємось дослідниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григоренком Олександром Олеговичем, доцентом кафедри органічної хімії, д.х.н. (Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, Комаровим Ігорем Володимировичем (Інститут високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка) та колишнім аспірантом Тимцуніком Андрієм Володимировичем, які є співавторами Нобелівського лауреата з хімії 2021 Бенджаміна Ліста", - ідеться в повідомленні.
"Тримаємо руку на пульсі публікаційної активності представників університету, з гордістю відзначаючи її високий професійний рівень та якісні колаборації", - заявляють автори повідомлення.
Як повідомляв Укрінформ, лауреатами Нобелівської премії з хімії 2021 року стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан "за розвиток асиметричного органокаталізу".

https://www.ukrinform.ua/rubric-technol ... cenka.html
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Re: Вселенная, жизнь, разум (с) 8)

Сообщение Dragon » Пн дек 27, 2021 08:21

25 грудня з космодрому Куру у Французькій Гвіані стартувала ракета, що виведе в космос телескоп "Джеймс Вебб" - найбільший і найпотужніший телескоп NASA вартістю 10 мільярдів доларів.

Це безпрецедентний за своїми масштабами проєкт. Вчені сподіваються, що "Джеймс Вебб" допоможе людству зазирнути на мільярди років у минуле, побачити Всесвіт зовсім юним і детально вивчити, як з пилу Великого вибуху народжуються найперші зірки й галактики...

"Джеймс Вебб" - найбільший космічний телескоп, що був коли-небудь створений на нашій планеті. Він має стати наступником телескопа "Габбла", що пропрацював понад 30 років і суттєво збагатив знання людства про будову Всесвіту...

..."Джеймс Вебб" здатен побачити об'єкти, розташовані на відстані до 13,5 млрд світлових років.

Це допоможе зрозуміти, як 13,5 млрд років тому виглядав наш Всесвіт - за 200 млн років після Великого вибуху. Коли гравітація тільки-но починала захоплювати у свої чіпкі лапи хмари космічного пилу, скочуючи з них кульки й закручуючи у спіралі...

"Ми ніколи не будували нічого подібного, - каже вона. - Ніколи в житті з цивільного космодрому ми не запускали згорнуте в оригамі дзеркало, що складається з 18 окремих фрагментів, - разом з так само згорнутим під ним сонцезахисним екраном, - які після запуску треба буде розгорнути!"...

На відміну від "Габбла", "Джеймс Вебб" працюватиме не на навколоземній орбіті, а рухатиметься навколо Сонця на відстані 1,5 млн км від Землі.

Летітиме туди телескоп цілий місяць. Тому зараз він лише на початку свого шляху...

https://www.bbc.com/ukrainian/news-59790435
  • 0

Останній дракон ;) :uaflag4:
Аватара пользователя
Dragon
 
Сообщения: 8128
Зарегистрирован: Чт янв 31, 2008 01:44
Откуда: Київ, столиця Київської Русі!
Репутация: 1456

Пред.След.

Вернуться в За жизнь и обо всём

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 10