ДТП, каско і цивілка

Юридическая консультация по вопросам ДТП, штрафов, бракоразводных процессов :)

Модератор: Shkabur

ДТП, каско і цивілка

Сообщение Starcrafter » Вт фев 16, 2010 22:29

На днях мене "догнали". Не сильно, але задній бампер під заміну (4990грн по рахунку СТО).
Моє авто завтраховане по каско (АХА_Страхування) з франшизою 1000грн. Винуватець аварії має "цивілку" ПРО100. В АХА запропонували два варіанти вирішення проблеми ремонту: вони відшкодовують мені ремонт по каско з франшизою 1000грн і пізніше подають регрес до ПРО100 на суму, яку мені виплатять. Або я не використовую своє каско, а пишу заяву в ПРО100 і вона мені відшкодовує суму ремонту.
Другий варіант не дуже подобається по двом причинам. Відшкодування буде здійснене тільки після суду (це довго). Відшкодовувати будуть по оцінці експерта. Це теж довго і як, показала моя практика, оцінка експерта і реальні ціни дещо різні речі.
Ремонтувати планую по каско, так як це значно швидше.
Питання. Як мені правильно відшкодувати суму франшизи в 1000грн? Йти писати заяву в ПРО100 по цивілці? Якось дивно це виглядатиме. Я прошу 1тис. грн, а потім моя страхова ще 3990грн. Як вони на таке відреагують. І робити це зараз, поки авто ще пошкоджене, чи потім, після ремонту?
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение bugren » Ср фев 17, 2010 01:11

А в "АХА_Страхування" не говорили как ты можешь франшиызу покрыть?
  • 0

bugren
 
Сообщения: 444
Зарегистрирован: Ср окт 28, 2009 23:39
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Ср фев 17, 2010 09:57

Ні, не пояснили.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

Сообщение The Best Lawyer » Ср фев 17, 2010 10:55

37.5. Страхувальником або особою, відповідальність якої застрахована, потерпілому має бути компенсована сума франшизи у повному обсязі одночасно з виплатою страховиком страхового відшкодування.
Франшиза - это, по сути, сумма убытков, которая не компенсируется страховой в рамках КАСКО. Кроме того это - сумма убытков, которые причинены потерпевшему. Если они не совпадают с суммой франшизы в рамках ОСГО, то можно заявлять требование страховой, в которой затрахована ОСГО виновника.

Кроме того, регрессное требование вашей страховой, с которой заключено КАСКО, не должно Вас беспокоить. Это их отношения, в которых вы не выступаете стороной, а третьим лицом.

Напишите письменное уведомление своей страховой, в которой есть КАСКО о требовании в рамках ОСГО к страховой виновника в рамках непокрытой КАСКО франшизы.
  • 0

The Best Lawyer
 
Сообщения: 95
Зарегистрирован: Пт окт 09, 2009 14:01
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Ср фев 17, 2010 14:43

Дякую за інформацію.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

ДТП, КАСКО і цивілка

Сообщение friend » Сб сен 04, 2010 21:11

З точки зору гарантії і швидкості отримання виплати краще обирати цивілку.
По договору КАСКО страхова компанія має право затребувати додаткові документи, які необхідні для врегулювання страхового випадку, розслідувати страхову подію, у зв'язку чим може затримати виплату на визначений у договорі страхування термін. Це може бути і місяць і більше. Також, згідно договору КАСКО, зазвичай, страхувальник повинен вжити вичерпних заходів для забезпечення страховику можливості реалізації права регресу до винної сторони. Це означає, що страхова компанія буде для цього змушувати Вас принести з міліції відповідні додаткові документи, за які в міліції "здоять" з Вас додаткові гроші.
Стосовно договору страхування цивільної відповідальності, Ви надаєте лише передбачені документи і через місяць після подачі останнього документа Вам повинні виплатити відшкодування. При цьому, додаткових пояснень, витребувань непередбачених документів, затримок у виплаті ніхто робити не має права. З регресом також питання відпадає.
У випадку необхідності пишіть мені на kondr@ua.fm . Ще щось корисне пораджу.
  • 0

friend
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Сб сен 04, 2010 20:57
Репутация: 0

ДТП, КАСКО і цивілка

Сообщение friend » Сб сен 04, 2010 21:11

З точки зору гарантії і швидкості отримання виплати краще обирати цивілку.
По договору КАСКО страхова компанія має право затребувати додаткові документи, які необхідні для врегулювання страхового випадку, розслідувати страхову подію, у зв'язку чим може затримати виплату на визначений у договорі страхування термін. Це може бути і місяць і більше. Також, згідно договору КАСКО, зазвичай, страхувальник повинен вжити вичерпних заходів для забезпечення страховику можливості реалізації права регресу до винної сторони. Це означає, що страхова компанія буде для цього змушувати Вас принести з міліції відповідні додаткові документи, за які в міліції "здоять" з Вас додаткові гроші.
Стосовно договору страхування цивільної відповідальності, Ви надаєте лише передбачені документи і через місяць після подачі останнього документа Вам повинні виплатити відшкодування. При цьому, додаткових пояснень, витребувань непередбачених документів, затримок у виплаті ніхто робити не має права. З регресом також питання відпадає.
У випадку необхідності пишіть мені на kondr@ua.fm . Ще щось корисне пораджу.
  • 0

friend
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Сб сен 04, 2010 20:57
Репутация: 0

Сообщение Starcrafter » Вс сен 05, 2010 15:23

Гроші по каско були через 14 днів перераховані на СТО після того як заніс "останній" папірець в страхову.

На франшизу забив. Та маханина не коштує 1000грн.
  • 0

Impreza WRX MY08 Прошивка by MadMax©
Аватара пользователя
Starcrafter
 
Сообщения: 474
Зарегистрирован: Чт ноя 13, 2008 18:28
Откуда: Украина Львівська обл с.Золочів :)
Репутация: -11

ДТП, каско і цивілка

Сообщение friend » Вс сен 05, 2010 16:56

Цілком можливо. Зараз страхові не люблять перераховувати гроші клієнту, а люблять СТО, бо від СТО керівник підрозділу врегулювання збитків страхової компанії отримує непоганий відкат. Страхові компанії дають СТО багато клієнтів і СТО зараз "змагаються" за страхові компанії.
У будь-якому разі радий за Вас, що все добре вирішилося.
  • 0

friend
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Сб сен 04, 2010 20:57
Репутация: 0

Re: ДТП, КАСКО і цивілка

Сообщение Shi » Пн сен 06, 2010 10:15

friend писал(а):З точки зору гарантії і швидкості отримання виплати краще обирати цивілку.

Как-то немного не спортивно не упомянуть про сумму по цивилке.
По цивилке она окажется гарантированно ниже чем по каске. Как в народе говорится, по цивилке оплатят только стоимость з/ч и то с учетом износа, а по каске - счет-фактуру с СТО. Как говорилось в рекламе - почувствуйте разницу.
  • 0

Shi
 
Сообщения: 253
Зарегистрирован: Пн окт 05, 2009 11:37
Откуда: Одесса
Репутация: 23

Re: ДТП, КАСКО і цивілка

Сообщение morpheus » Пн сен 06, 2010 11:04

Shi писал(а):
friend писал(а):По цивилке она окажется гарантированно ниже чем по каске. Как в народе говорится, по цивилке оплатят только стоимость з/ч и то с учетом износа, а по каске - счет-фактуру с СТО. Как говорилось в рекламе - почувствуйте разницу.


неправда, по осаго точно также может быть и по СТО и по эксперту
  • 0

будь осторожен в своих желаниях, они могут сбыться
---------------------------
Impreza 1.5MT MY'08 Lighting Red
Аватара пользователя
morpheus
 
Сообщения: 779
Зарегистрирован: Сб ноя 29, 2008 19:03
Репутация: 1

ДТП, каско і цивілка

Сообщение friend » Пн сен 06, 2010 12:20

Верно. По КАСКО могут также "порезать" счёт. В страховой утверждают, что на СТО часто завышают стоимость нормочасов, ремонта отдельных деталей, включают в счёт проведение операций, которые вообще там не нужны, применение специального оборудования без которого можно обойтись и т.д.
Для этого у аварийных комиссаров страховых компаний есть такая функция, которая называется "согласование счетов". Если после "обрезки" счёта страховой компанией СТО не согласно, то с ним предпочитают не работать, если работали раньше. В отдельных страховых это называется "отключить питание СТО".
Пишите на kondr@ua.fm может чего интересного подсоветую.
  • 0

friend
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Сб сен 04, 2010 20:57
Репутация: 0


Вернуться в Юридическая консультация

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 19